Odškodnění za zpožděný let

Na co máte nárok při zpoždění nebo zrušení letu

Při zrušení letu požadujte až 600 €

Předtím než vyrazíte na tolik zaslouženou dovolenou, připravte se, že zpoždění či dokonce zrušení letů nastává na denní bázi. Taková situace dokáže zkazit i tu nejlépe naplánovanou cestu. Neváhejte za svůj ztracený čas a peníze nárokovat adekvátní odškodění!

Za jakých podmínek dostanu odškodnění?

Pro získání částky musí dopravce zrušení oznámit Odškodnění za zpožděný let v kratší době než 14 dní předem.

Všechny nároky v letecké dopravě se řídí dle nařízení Evropského parlamentu a Rady EU. Proto nařízení platí v rámci území Evropské unie, tedy na všechny evropské letecké společnosti. Nezoufejte, ani pokud letíte se zahraničními dopravci, avšak zde je podmínkou, že zpoždění musí vzniknout na území EU.

Kolik dostanu peněz?

Výše odškodnění závisí především na celkové vzdálenosti, kterou letadlo překoná. V případě úplného zrušení letu vám společnost vrátí peníze za zakoupenou letenku, a navíc zaplatí také příslušnou kompenzaci dle nařízení.

Při délce letu:

  • do 1 500 km požadujte 250 €,
  • od 1 500 do 3 500 km požadujte 400 €,
  • nad 3 500 km požadujte 600 €.

Co přesně znamená pojem mimořádné okolnosti?

Letecké společnosti se tímto velmi často ohání a předpokládají, že cestujícího napálí. Nařízení opravdu s tímto pojmem pracuje s jako jediným důvodem pro nevyplacení odškodnění, avšak definuje ho jako událost, kterou dopravce nemohl ani v nejmenším ovlivnit. Jedná se tedy především o problematiku počasí nebo stávky zaměstnanců letiště.

Veškeré komplikace související s technickým stavem letadla, stávka zaměstnanců letecké společnosti či kuriozita jako je opilý pilot, jdou plně za dopravcem, a tedy nejsou důvodem k neplacení odškodnění.

Nějaké další události, na které se vztahuje nařízení?

Na hledání letenek si vždy udělejte Samozřejmě nárok nevzniká pouze při zrušení. Podobně se situace odvíjí i při zpoždění letu nad 3 hodiny. Dále požadujte plnění i při odepření nástupu do letadla, přesměrování letu, snížení cestovní třídy a poškozeném či ztraceném zavazadle.

Jak získat odškodnění za zpožděný let?

Společnost Vaše nároky.cz umožnuje jedincům vymáhat finanční částky za protiprávní jednání protistrany. Zadání případů probíhá velice jednoduše. Stačí pouze vyplnit vstupní formulář na jejich webových stránkách, posléze doplnit veškeré dokumenty, které dohledáte, podepsat smlouvu a nezbývá jen čekat na připsání část na váš bankovní účet. V průběhu řešení s vámi budou komunikovat školení konzultanti a všechny kroky budete sledovat v přehledné klientské zóně.

Podívejte se na všechny naše tipy jak koupit levné letenky nebo možnosti jak levně sehnat ubytování