Rumbování

Návod jak získat slevu při použití určitých platebních karet

Co to znamená „rumbování“

Jedná se o způsob, jak získat slevu u konkrétních prodejců letenek, pokud se platí určitými typy debetních nebo kreditních karet. Většinou bývá sleva ve výši 10 - 40 EUR. To pak znamená, že při velmi levných letenkách se můžeme dostat na cenu v řádech Euro centů.

Jak a kde to funguje

Jedná se o jistou formu propagace, kdy prodejce zvýhodňuje placení určitými typy karet a poskytuje slevy při jejich používání. Nejčastěji se takto shazují ceny letenek u Ryanairu a dalších nízkonákladových leteckých společností. Pouze v případě Wizzair a Volotea se to nevyplatí, pokud máte koupené jejich členství, protože tuto slevu pak nelze uplatnit.

Seznam prodejců, kteří poskytují tyto slevy je poměrně dlouhý. Jako první je potřeba zmínit rumbo.es, podle kterého se celý proces shazování cen letenek souhrnně nazývá. Další servery jsou eDreams.es, lastminute.es, bravofly.es, Jetcost.es a pak mutace všech těchto stránek .fr nebo .pt a navíc ještě viajar.com

Seznam karet, na které tyto servery poskytují slevy je podobně dlouhý a na různých stránkách fungují jiné karty. Aby to ještě bylo více zamotané, tak v průběhu času se vše mění. Někdy lze narazit na slevu na klasickou Mastercard debit, ale nebývá to už moc časté. Nejčastěji jsou slevy pří použití Diners Club a Maestro. Na slevy můžete také narazit při použití předplacených karet Viabuy a EntroPay.

Pár příkladů

A nyní pár příkladů. Jako první tady máme zpáteční letenku z Prahy do Neapole. Na stránkách Easyjet si najdeme letenky s daty 4/2 - 6/2 a přepneme ceny na EUR, aby se nám pak lépe porovnávaly - 106,14 EUR což znamená cca 1 430 Kč na osobu.

Nakup na Easyjet v cizí mene

Teď zkusím něco udělat s tou cenou. Otevřeme si rumbo.es a vyhledáme si tam zpáteční let PRG - NAP ve stejných datech. Při placení se cena velmi mění v závislosti na zadání různých typu platebních karet. Nejlépe cena vychází při použití karty Maestro, všimněte si řádku "descuento co Maestro", což je sleva za použití karty maestro. Výsledná cena za dvě letenky je 75 EUR. To znamená zhruba 1010 Kč za osobu.

Nakup na Rumbo s Maestro

Jako další příklad můžeme uvést zpáteční letenky z Prahy do Eindhovenu pro jednu osobu s Transavia. Letenky na jejich stránkách s daty 9-13/2 stojí v základu 50 EUR + 10 EUR jsou transakční poplatky. Na stránkách eDreams.pt lze tyto letenky koupit za použití Viapay za 35 EUR a na rumbo.es při použití Maestro dokonce za 29 EUR. To je více než polovina původní ceny.

Porovnani cen na Transavia, eDreams.pt a Rumbo.es

Možné problémy

Kupujete na španělských, francouzských nebo portugalských stránkách. Pokud budete mít jakýkoliv problém s koupenou letenkou, pravděpodobně budete muset s prodejcem komunikovat v jeho jazyku, na angličtinu můžete rovnou zapomenout.

Pokud se vám nepodaří získat slevu pomocí vašich platebních karet, nedoporučuji vám na těchto stránkách letenky kupovat. Ve většině případů jsou letenky zde výrazně dražší. Zkuste se podívat například na Pelikan.cz, dost pravděpodobně zde budou letenky levnější.

Může se stát, že při častém používání jedné karty dojde k zablokování slev a již nikdy nebude možné shazovat cenu letenek pomocí této karty. Prodejci mají často v podmínkách klauzuli, že slevu je možné uplatnit jednou za tři měsíce pro kombinaci jména, čísla karty a emailu. Pokud máte zmíněnou kartu, můžete zkusit měnit při každé platbě jméno majitele a email. Mělo by to zvýšit počet letenek, které budete moci koupit se slevou.

Pokud se vám tento způsob líbí a chtěli byste takto kupovat levné letenky, je nutné vzít v potaz ještě jednu věc. Většina těchto karet se nedá sehnat zdarma. Viabuy a EntroPay jsou opravdu drahé a kvůli pár letenkám se je nevyplatí kupovat. Diners karta už přináší více výhod a je levnější. Nejvýhodněji se dá sehnat a serveru Měšec.cz. Karta Maestro je pravděpodobně nejdostupnější dá se sehnat u spousty českých bank, pravděpodobně nejlépe u Fio banky.

Další informace

Pokud chcete zjistit kde a jak se dá aktuálně ušetřit tímto způsobem, podívejte na vlákna na fórech Akcniletenky.com nebo Cestujlevne.com.

Podívejte se na všechny naše tipy jak koupit levné letenky nebo možnosti jak levně sehnat ubytování