Jak hledat levné hotely

Tipy a triky jak najít levné ubytování a ušetřit peníze

Hledání levných hotelů

V dnešní době celosvětového rozšíření internetu už dávno neplatí, že musíte být bohatí, abyste mohli cestovat. Stačí sehnat levné letenky a levné ubytování a můžete vyrazit. Nyní vám stačí pár minut u počítače a můžete si vybrat hotel téměř kdekoliv na světě. Naštěstí je možné najít levné ubytování po celém světě a při zachování určitého standartu již nemusíte platit cestovkám za předražené hotely.

Kde hledat levné ubytování

Na internetu je nepřeberné množství lepších či horších stránek, kde hledat různé ubytování. Zde jsem pro vás vybral tři nejlepší weby, kde začít s hledáním.

 • Booking.com

  Jako první a nejjednodušší možnost je hledat ubytování na pravděpodobně nejlepší stránkách – Booking.com. Mají v databázi statisíce hotelů, apartmánů, penzionů a hostelů po celém světě. Pokoje můžete filtrovat podle různých parametrů, vybírat podle lokality atd. Mají stránky kompletně v češtině a poskytují i 24/7 klientskou telefonní podporu v českém jazyce.

 • Hotelscombined.com

  Je srovnávač více stránek typu Booking.com, kde je můžete porovnat všechny ceny za stejný hotel na jednom místě. Je možné, že se ceny za stejný pokoj mohou lišit a zde to můžete krásně odhalit.

 • HostelWorld.com

  Doba špinavých a plných štěnic hostelů je díky bohu dávno pryč. Stále je to však představa většiny lidi. Přesto například v Asii je kvalita a komfort hostelů kolikrát na vyšší úrovni než v případě hotelů. Dnešní hostely jsou vybaveny počítačem, wifi internetem, prádelnou, plně vybavenou kuchyní a často nabízejí i snídani. Není už vůbec důvod se hostelům vyhýbat. Pokud se rozhodnete hledat hostely určitě neškodí začít na HostelWorld.com.

 • Airbnb.com

  V dnešní době čím dál tím populárnější služba, která nabízí ubytování u soukromníků. Můžete zde najít vše od rozkládací sedačky doma u někoho v obýváku, až po pronájem obrovského apartmánu s bazénem a výhledem na moře. Pokud chcete dostat slevu 997 Kč, přečtěte si náš článek věnovaný Airbnb nebo se rovnou zaregistrujte podtímto odkazem

Kdy hledat levné hotely

Pokud chcete najít levné ubytování, tak už nad tím přemýšlejte při nákupu letenek. Pokuste se vyhnout Vánocům a dalším svátkům, kdy nebudete mít šanci najít něco levného. Zároveň si zkuste zjistit, kdy je ve vaší destinaci hlavní sezóna a v tu dobu tam nejezděte. Například si zkuste porovnat ceny ubytování kdekoliv v Itálii v srpnu a září. V srpnu jsou v Itálii školní prázdniny a tak jsou ceny vyšponované na maximum. A upřímně ani v tu dobu nechcete být v Itálii, protože je to všude doslova hlava na hlavě.

Booking.com
Booking.com

Triky jak ještě víc ušetřit za ubytování

Slevte ze svých požadavků. To je nejdůležitější pravidlo pokud chcete ušetřit za ubytování. Při cestování člověk stejně většinu času tráví někde venku, ať už je to relaxování u moře, nebo prozkoumávání tajů měst či sportováním. Z hotelu pak odcházíme ráno a vracíme se až pozdě večer. Přemýšlejte, jestli opravdu potřebuje 4* hotel, když v pokoji se stejně jen vyspíte, nebo jestli vám stačí jednoduchý pokoj v nějakém malém penzionu.

Věc, která je velmi jednoduchá a přitom dost často účinná, je zajistit si ubytování s možností zrušení rezervace zdarma na serveru Booking.com. Občas bývá tato možnost o pár korun dražší, ale i přesto se vyplatí. Za prvé je to určitá ochrana pro vás, když byste nemohli jet, tak dostanete vaše peníze zpět. Nicméně hlavně máte možnost před vypršením lhůty pro zrušení rezervace zdarma stále hledat ubytování. Dost často se vám pak stane, že na stejné stránce najdete jiný lepší hotel, nebo dokonce i stejný hotel na lepší cenu. Není pak už nic lehčího než původní rezervaci zrušit a rezervovat znovu za novou cenu.

Máte rádi trochu dobrodružství? Zkuste někdy cestovat přes noc například vlakem nebo autobusem. Ve spoustě států je to obvyklý způsob cestovaní, který je pohodlný, levný, ušetří vám čas a hlavně peníze za ubytování.

Pokud máte rádi přírodu, tak další možnost jak ušetřit je kempovat na svých cestách. Téměř v každém koutě světa nejdete nějaké místo, kde si můžete postavit stan, ráno si uvařit snídani, dát si sprchu a vždy je to výrazně levnější než jakýkoliv hostel. Nemusíte dokonce ani chodit do oficiálních kepmovišť, jelikož ve spoustě zemí můžete legálně kempovat téměř kdekoliv. Vlastní stan nebo jen hamaka vám umožní navštívit i velmi odlehlá místa, kde byste jen těžko hledali ubytování.

Jako další možnost je spojit kempování s půjčením auta. Pak už máte absolutní svobodu a nejste již vůbec závislí na ubytování nebo dopravě.

Další tipy a možnosti levného ubytování

Kromě těchto klasických možností, jak se ubytovat, existuje v dnešní době i pár dalších způsobů jak někde levně, čí dokonce zadarmo přespat. Většinou se jedná o způsoby, které vyžadují dlouhodobější plánovaní nebo se vyplatí, když vyrazíte na skutečně delší cestu.

 • Couchsurfing

  - jedná se celosvětovou sociální síť, kde lidé mezi sebou sdílení místo k přespání, ať už se jedná jen o sedačku, či celý pokoj. Celý systém funguje na základě vzájemných doporučení a tak nečekejte, že hned po registrování můžete jednoduše objet celý svět bez placení za ubytování. Samozřejmě to jde, ale chce to začít u sebe doma a poskytnout svoji vlastní sedačku. Číst více...
 • WWOOF

  - Sdružuje farmy z celého světa, kde je možné přiložit ruku k dílu a za odměnu dostat ubytování (někdy i jídlo) zdarma. Jedná se o dobrovolnictví, chcete-li bydlení za odvedenou práci. Naučíte se nové dovednosti, poznáte novou kulturu a uděláte si spoustu nových kamarádů. Číst více...
 • HouseSitting

  - Pokud hodláte cestovat opravdu dlouho a nevadí vám zdržet se na nějakém místě delší domu, je housesitting právě to pravé pro vás. Lidé vás ubytují u sebe doma úplně zdarma a na oplátku od vás chtějí, abyste se postarali o jejich dům, případně jejich domácí mazlíčky, zatímco oni cestují. Číst více...